BÚZAFŰLÉ
Mi az a búzafűlé?
A búzafű a fűnagyságúra megnőtt (kb. 15 cm), csíráztatott bio tönkölybúza. A búzafűlé, a búzafű préselt, édeskés zöld leve.
A búzafüvet azért kell kipréselni, mert az emberi emésztőrendszer nem képes nagy mennyiségű rostot megemészteni.
A tapasztalatok szerint semmilyen káros mellékhatása nincs, ember és állat egyaránt fogyaszthatja. Kismamák, szoptatós anyák ugyanúgy, mint kétéves kortól a gyermekek.
Mit tartalmaz a búzafűlé?
A fiatal búza friss leve természetes vitaminokat, ásványi anyagokat, enzimeket és klorofillt tartalmaz.
100 gramm búzafű hasznosítható tápanyag tartalma megegyezik kb. 2,5 kg bio zöldségével.
Mire jó a búzafűlé?
A Hippokrates Intézet kutatásai szerint a búzafűlé segítség lehet többek között a következő esetekben
Csontvelőrák, Mellrák, Vastagbélrák, Tüdőrák, Prosztatarák, Petefészekrák, Nyirokmirigyrák, Lymfoma, Ciszták, miómák, Cukorbetegség, Sokizületi gyulladás (arthritis), Bronhitis, Hajhullás, Túlsúly, Bőrproblémák.
Hogyan kell fogyasztani?
A kipréselt lé nem tartható el még hűtőszekrényben sem, mert alkotórészei oxigén hatására gyorsan, kb. fél óra múlva elkezdenek lebomlani és reakcióba lépni egymással. Tehát a búzafűlét csak frissen préselve érdemes fogyasztani. A búzafűlétől elvárt reakciók sejtszintű megvalósulása miatt fontos, hogy fogyasztása éhgyomorra történjen, és ivása után legalább egy órán át ne jusson szervezetünkbe szilárd étel.
Milyen jelenségek kísérik a fogyasztást?
A búzafűlé igen intenzív méregtelenítő hatása a szervezetünkből távozó anyagokat - legyen ez vizelet, széklet, izzadság, vagy fülzsír - minőségileg ill. mennyiségileg megváltoztathatja.
Gyakran a tisztítókúrák kezdetén levertség az első tünet. Az émelygő érzés azt jelzi, hogy a tisztulás beindult. Lehetséges, hogy a méregtelenítési tünetek erősödnek: étvágytalanság, émelygés, hányás, hasmenés, izzadás, különböző fájdalmak, hőemelkedés, fáradékonyság, aluszékonyság, stb. jelentkezik. Ezek a jelei annak, hogy szervezet tisztul, a nem odavaló salakanyagoktól, amelyek 20-30-40 év alatt felhalmozódtak. Az említett - egyesek által gyógyulási válságnak nevezett - jelenségek nem mindenkinél jelentkeznek, akiknél viszont igen, azoknál az első időszak néhány napjára korlátozódik.
Hogyan juthatunk búzafűléhez?
Attól függően, hogy mennyi hely áll a rendelkezésünkre, és mennyi lekötetlen szabadidővel, munkabírással rendelkezünk, többféle lehetőség áll a rendelkezésünkre. Lehet a búzafüvet otthon termeszteni, de készen is beszerezhető. Lehet a füvet naponta, speciális préssel otthon préselni, de választhatjuk a Mélyfagyasztott Búzafűlé kockát, vagy gél koncentrátumot is.
A motiváció:
A búzafű frissen préselt levére alapozott kúrát 40 éve használják szerte a világon különböző súlyosabbnál súlyosabb civilizációs betegségekre. "Gyógyíthatatlan"-nak bélyegzett emberek legendaszámba menő gyógyulási sikertörténetei fűződnek a módszerhez. Az érintettek nem az élet egyfajta meghosszabbításáról, hanem újjászületésről és életenergiával történő feltöltődésről beszélnek. A terápia eredményessége tehát mind szélesebb körű alkalmazását feltételezné.
A probléma:
Két szó: frissen préselt.
A búzafűlé-kúrát bemutató könyvek és kiadványok szerves részét képezi a búzafű otthoni termesztésének részletes leírása, hiszen a klorofill koktélunk csak így lesz valóban frissen préselt. A búza mondhatni egyidős az emberiséggel, és teljesen hétköznapi növényként kezeljük. Termesztését nem lengi körül semmiféle misztikum. Aki viszont megpróbálta már a háztartási nevelését, az megtapasztalhatta buktatóit is:
- Jó minőségű mag: Nehézkes beszerzés, bizonytalan származás
- Talaj: Szennyezettség (ami a talajban, az a fűben!) az "aratás" után maradt talaj nem hasznosítható újra.
- Csíráztatás: Penészedés
- Termesztés: Nagy helyigény (20 tálca a vetésforgóhoz), penészedés, vagy kiszáradás.
- Termesztett fű vásárlása esetén: A megfelelő minőségű friss fű rendszeres beszerzésének, eltarthatóságának nehézségei, kiszáradás (jó esetben kb. 5-7 napig tudunk belőle préselni, de ebben már a szállítási idő is benne van).
- Préselés: Nem megfelelő présgép használata, a fű száradása
- Elfogyasztás: Idő tényező betartásának nehézségei
- Emberi erőforrás: Időigényes, rendszeres munka, fásultság, cél feladása
A kihívás:
A kipréselt lé magas aktív (élő) enzim- és fehérjetartalma miatt nem konzerválható a hagyományos italtartósítási, illetve porítási eljárásokkal, mert az alkotórészek oxigén hatására gyorsan (1/2 óra alatt) elbomlanak, átalakulnak, hatástalanná válnak.
Ennek ellenére mégis feltűnik némely palackon a csábító búzafűlé felirat, tovább gyarapítva az "olyan mintha" termékek népes táborát. Fellelhetők továbbá olyan készítmények, amelyek nem búzafűléből, hanem búzafűből készülnek, viszont ezek hatása jó esetben azzal egyenértékű, mintha a nyers levélkéket rágcsálnánk. A préselés célja pont az, hogy megszabaduljunk attól a felesleges cellulózmennyiségtől, amely az emberi emésztőrendszer számára már feldolgozhatatlan.
A levágott búzafű értékes hatóanyagait hűtőben tartva kb. 5 napig őrzi meg. Ha nem közvetlenül a termesztőtől, frissen vásároljuk a vágott búzafüvet kérdéses a préselésre szánt fű minősége, kora.